piątek, 18 września 2020

Kropka - ciąg dalszy

 Dzisiaj podjęliśmy się kolejnego kropkowego wyzwania. Wyszliśmy na dwór, na asfalcie narysowałam kropkę i zadałam proste pytanie. W jaki sposób możemy ją wykorzystać w matematyce. Padła odpowiedź, że można narysować kilka tarcz, rzucać i liczyć punkty. Tak też zrobiliśmy. Potem każdy narysował swoją kropkę i stworzył swój obrazek. 

 


Kropka

Międzynarodowy Dzień Kropki - święto " kreatywności, zabawy i odwagi". W tym roku również postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów tego święta. Dzieci opowiedziały historię małej Vashti (pamiętały ją z zeszłego roku, a może i sprzed dwóch lat).  Rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach i swoich talentach. Potem przyszedł czas na wykonanie "kropkowych" wyzwań. Pierwsze z nich to zakodowana ortografia. Zadanie wymagało od nich wielkiej pomysłowości.
Każdej kropce przypisana była reguła ortograficzna dotycząca pisowni wyrazów z "u", które ostatnio przypominaliśmy sobie. Zadaniem dzieci było ułożenie zdania do podanych kropkowych kodów. Wcale nie było to łatwe zadanie, ale udało się!



Przedłużamy wakacje


 

Rycerze naszej szkoły

 Rozmawialiśmy o jednym z najstarszych symboli szkoły - tarczach oraz złożyliśmy pewną deklarację. Rozmawialiśmy o tym kim jest rycerz i jakimi cechami powinien się odznacza i podjęliśmy się wyzwania, by zostać rycerzem naszej szkoły. Postanowiliśmy być prawdomówni, wytrwali w pracy,  słowni, prawdomówni i życzliwi, kulturalni i obowiązkowi. Uczniowie zaprojektowali też tarcze swojej szkoły. 



Powtórki

 Utrwalamy liczby rzymskie.




Nowy rok

 Powtarzamy wiadomości o liczbach. Kręciliśmy spinaczem i zapisywaliśmy liczby trzycyfrowe według podanych warunków np.: z wylosowanych cyfr utwórz największą liczbę trzycyfrowa lub najmniejszą. Utwórz taką liczbę, by w rzędzie dziesiątek była najmniejsza wylosowana cyfra. Można też uporządkować zapisane liczby w kolejności rosnącej lub malejącej. Karta pracy daje wiele możliwości. Zabawa murowana.